Matrace pružinové

Do kategorie pružinové matrace spadají dvě skupiny matrací, a to matrace s pružinami Bonell a matrace taštičkové. Oba typy matrací velmi dobře dýchají, což je jejich velkou výhodou. Díky tomu je lze umístit na takové podkladové plochy (např. na desku u starších typů postelí), kde je umístění jiných matrací nevhodné. Obě skupiny zahrnují širokou škálu od standardních, až po luxusní matrace s dlouhou životností.

Pružinové matrace Bonell
Pružinové matrace Taštičkové
   
Zdravotní pružinová matrace LISA

Komfortní pružinová matrace LISA, jež vyniká především výraznou pružností a vzdušností.

3.536 Kč Dostupnost: 2-3 týdny
Detaily k produktu
Zdravotní pružinová matrace MANON

Luxusní zdravotní pružinová matrace, jejíž jádro tvoří hustá síť mikrotaštičkových pružin ve vlastních pouzdrech.

5.606 Kč Dostupnost: 2-3 týdny
Detaily k produktu
Pružinová matrace KARINA KOKOS

Pružinová matrace je velmi prodyšná a hodí se i do prostor s vyšší vlhkostí.

6.390 Kč Dostupnost: 2-3 týdny
Detaily k produktu
Pružinová matrace ZLATA PLUS

Klasická matrace z taštičkových pružin. Jádro je tvořeno systémem pružin (6 závitů), které jsou samostatně zašity v textilních sáčcích (377 ks u rozměru...

4.409 Kč Dostupnost: 2-3 týdny
Detaily k produktu
Matrace JANA
 

5 zónová taštičková matrace se 700 Ks taštičkových pružin. Matrace je oboustranná se zimní a letní stranou.

6.167 Kč Dostupnost: 2-3 týdny
Detaily k produktu
Matrace ROSA
 

5 zónová taštičková matrace se 700 Ks taštičkových pružin. Otočením matrace volíte mezi měkčí nebo tužší stranou.

6.714 Kč Dostupnost: 2-3 týdny
Detaily k produktu
Matrace PREMIUM
 

Matrace nejvyšší třídy  vyvinutá na základě dlouholetých zkušeností ve výrobě matrací pro zdravé spaní. Spojením různých typů špičkových materiálů je vytvořena ...

15.873 Kč Dostupnost: 2-3 týdny
Detaily k produktu
Taštičková matrace ARABELA
 

Luxusní oboustranná partnerská matrace s anatomickými zónami, které poskytují individuální oporu zvláště v oblasti hlavy, ramen, trupu, boků a noh....

13.990 Kč Dostupnost: 2-3 týdny
Detaily k produktu
Taštičková matrace BERETA

Kvalitní taštičková matrace Bereta se systémem AirForce

11.090 Kč Dostupnost: 2-3 týdny
Detaily k produktu

Matrace v akci

Matrace HEUREKA PLUS 20 cm 1+1 ZDARMA

Skvělá matrace s vynikajícími ortopedickými vlastnostmi. Oboustranná matrace s rozdílnou tuhostí stran.

6.990 Kč Dostupnost: 7 dnů
Detaily k produktu
Matrace FÉNIX + POLŠTÁŘ ZDARMA

Převratná novinka, využívající nejnovější poznatky z ergonomie a zdravého spánku. DÁREK anatomický polštář ARON.

3.900 Kč Dostupnost: Skladem
Detaily k produktu
Matrace FOXÍK 14cm 1+1 ZDARMA AKCE
 

Luxusní rodinná matrace v akci 1+1 zdarma s možností volby profilace. Za uvedenou cenu dostanete 2 kusy matrací.

8.290 Kč Dostupnost: 7 dnů
Detaily k produktu
Matrace RIVIÉRA PLUS AKCE
  

Partnerská oboustranná matrace. Vyrobená z pružných a houževnatých pěn pěn Flexifoam®, které dodávají matraci výborné anatomické vlastnosti, jsou vzdušné(...

2.890 Kč Dostupnost: 2-3 týdny
Detaily k produktu
Matrace FRODO AIR 22cm 1+1 ZDARMA
 

Luxusní matrace v akci 1+1 zdarma. Za uvedenou cenu dostanete 2 kusy matrací.

10.590 Kč Dostupnost: 7 dnů
Detaily k produktu
Sendvičová matrace TRIKER 1+1 ZDARMA
 

Skvělá sendvičová matrace s možností výběru výšky 20, 22, 24 cm). Ortopedická matrace.

8.590 Kč Dostupnost: 7 dnů
Detaily k produktu

Vlastnosti matrací s taštičkovými pružinami a matrací s pružinami Bonell

Klasické pružinové matrace jak je znáte z minulosti jsou v současnosti nahrazeny matracemi s taštičkovými pružinami a matracemi s pružinami Bonell.

 

Taštičkové matrace, nebo také matrace s taštičkovými pružinami představují v současnosti velice dobré řešení pro kvalitní a zdravé spaní. Matrace jsou tvořeny vysokým počtem (cca 300 – 1000  pružin), které jsou samostatně uloženy do bavlněných sáčků. Tyto pružiny v sáčcích jsou mezi sebou pospojovány (fixovány) mezivrstvou. Taštičkové pružiny v matracích mohou být také pospojovány do jednotlivých pásů (zón), kde jednotlivé zóny mohou mít různou tuhost. Toto rozložení taštičkových pružin do jednotlivých zón s různou tuhostí umožňuje rovnoměrné rozložení tělesné váhy člověka a správné podepření páteře jak při poloze na boku, tak při poloze na zádech. Na pružinách v taštičkových matracích jsou umístěny roznášecí vrstvy, případně vrstvi pěn o různých tloušťkách. Díky tomu dostávají matrace kompaktnější tvar. Matrace s taštičkovými pružinami mají velice dobrou bodovou elasticitu, poskytují individuální oporu páteře a díky tomu mají výborné ortopedické vlastnosti. Doporučené uložení těchto matrací je na nepolohovatelný rošt, desku, nebo laťkový rošt.

 

Matrace s pružinami Bonell. Matrace jsou charakteristické velice dobrou cirkulací vzduchu a také progresivním pružícím účinkem (čím více je matrace stlačována, tím větší odpor klade). U matrací Bonell se počet pružin při rozměru 90x200 cm pohybuje kolem 184 ks. Vlastnosti matrace s těmito pružinami jsou dále ovlivňovány roznášecími vrstvami, které bývají tvořeny kokosovláknitými deskami. Výška a počet těchto desek zvyšuje pevnost a nosnost matrace a zabraňuje protlačování pružin..

Vrstva na ložných plochách matrace bývá tvořena různými druhy pěn, které mají významný vliv na výsledné vlastnosti matrace. V nabídce najdete celou škálu matrací od základních až po matrace s výbornými ortopedickými vlastnostmi Velkou výhodou matrací s pružinami Bonell je jejich oboustranné použití a nenáročnost na podklad. Vhodné uložení těchto matrací je na nepolohovatelný rošt, laťkový rošt, kde mezery mezi jednotlivými laťkami nepřesahují 4 cm, případně desku.

 

Nenahraditelnost matrací s pružinami Bonell tkví v jejich schopnosti odvětrávání. Jsou mnohdy jediným vhodným řešením, pokud máte lůžko s podkladem tvořeným deskou, případně s nedostatečným odvětráváním ze spodní strany matrace.

Email
Telefon
Doprava zdarma

Aktuality

 • Tloušťka matrace

  Tloušťka matrace a materiál ze kterého je vyrobena, má zajistit nejen dostatečnou nosnost, pružnost kvalitní podporu páteře, ale také správnou termoregulaci.

   
 • Matrace na míru

  Téměř všechny matrace v našem sortimentu lze vyrobit na míru. S rostoucími požadavky na matrace na míru, tuto možnost nabízí všichni výrobci matrací, které máme v našem specializovaném eshopu.

   
 • Matrace z líných pěn

  Matrace z paměťových pěn (líných pěn) představují nový trend ve zdravém spaní a pro lidi kteří trpí bolestmi zad představují prostředek pro zkvalitnění spánku. Pokud požaduje absolutní špičku mezi výrobci, zvolte matrace řady tempur.

   

ZDRAVÉ SPANÍ

Kvalitní postele, matrace, lamelové rošty a spoustu doplňků pro zdravé spaní najdete v partnerském eshopu Reverie.cz. Jednoduchý systém usnadňuje orientaci na webu a zjednodušuje systém objednání. Široký výběr a nové trendy v oblasti zdravého spaní najdete právě na tomto eshopu.