Jaké barvy jsou vhodné do ložnice.

10. listopad 2010

Barvy v ložnicích určují náladu a pocity, které na nás působí při trávení času v ložnici. Barva je velmi mocný nástroj a psychologové se shodují, že naše nálada může být ovlivněna právě interakcí s konkrétními barvami.

Barvy v ložnicích určují náladu a pocity, které na nás působí při trávení času v ložnici. Barva je velmi mocný nástroj a psychologové se shodují, že naše nálada může být ovlivněna právě interakcí s konkrétními barvami.

Pokud je Vaše ložnice místem, kde nechodíte jen spát, ale také relaxujete a čtete své oblíbené knížky, využívejte barvy, které jsou uklidňující, zemité a neutrální. Využívaje barev jako jsou šedá, béžová, smetanová.

Modrá a zelená barva v ložnici vyvolávají klid a mír. Jsou to barvy spojené s přírodou a oceáne. Použitím těchto barev může přinést uklidnění emocí a přinést klidnou noc. Modrá barva také snižuje chuť na jídlo, jelikož v přírodě je velice málo modré potravy, a díky tomu naše mysl má tendenci potlačit hlad. Studené barvy jsou velice vhodné pro ložnice, protože mají uklidňující účinek.

Červená barva v ložnici je velice vzrušující. Pokud jste unaveni v partnerském vztahu, červená může být právě požadovanou barvou. Červená barva zrychluje metabolismus a dodává energii Pokud máte potíže s usínáním, červenou barvu v ložnicích nepoužívejte.

Žlutá barva v ložnici má velice pozitivní vliv na lidskou psychiku, ale pouze krátkodobě. Dlouhodobé vystavení této barvě může vést k podráždění.

Hnědá barva má tendenci připomínat rodinu a citové vazby.

Oranžová barva je barva, která dělá lidi šťastnými, ale je také barvou spojenou s jídlem a může zvyšovat pocit chuti k jídlu.

Bílá barva v ložnici může být nudná. Většina pokojů a místností začíná s bílými stěnami a to představuje obecný pohled na mnoho domácností. Bílá barva může mít pozitivní a uklidňující účinek na emoce, ale může také vést k nedostatku stimulace, která může být právě v ložnici určitým problémem. A´t už ji vnímáme jakkoli, bíl barva může být dobrá do teplých podnebí, odráží světlo, vytváří chladnější pocity.

Nejdůležitější při výběru barvy do ložnice jsou především pocity Vás samotných, protože jedině vy můžete pochopit své vlastní dojmy z jednotlivých odstínů a barev. Nebojte se proto nesouhlasit protože vaše pocity mohou být odlišné od pocitů Vašeho partnera, ale mějte na paměti, že běžný člověk, který vstoupí do ložnice bude z jednotlivých barev výše popsané pocity cítit.

 

 

ZDRAVÉ SPANÍ

Kvalitní postele, matrace, lamelové rošty a spoustu doplňků pro zdravé spaní najdete v partnerském eshopu Reverie.cz. Jednoduchý systém usnadňuje orientaci na webu a zjednodušuje systém objednání. Široký výběr a nové trendy v oblasti zdravého spaní najdete právě na tomto eshopu.